نظام مهندسی

برای ورود موفق به سازمان نظام مهندسی با خانه مهندسان جوان همگام شوید
بسته به قوانین در هرکشوری، مهندسان برای شروع به کار نیاز به گواهی نامه ای به غیر از مدرک تحصیلی خود دارند که در اکثر کشورها این گواهی نامه ها پس ازگذراندن آزمونهای خاصی به مهندسان اعطا می شود که در ایران پس از قبولی درآزمون نظام مهندسی ساختمان پروانه اشتغال به کار مهندسان اعطا خواهد شد. وظیفه برگزاری این آزمون ها بر عهده سازمانی به نام سازمان نظام مهندسی می باشد. این سازمان، سازمانی غیر دولتی است که برای نظام‌مند تر کردن بخش های مهندسی کارهای ساخت و ساز در سال ۱۳۷۴ به طور رسمی شروع به کار کرد. این سازمان شامل هفت رشته مهندسی به شرح زیر می باشد:
* مهندسی عمران
* مهندسی معماری
* تاسیسات مکانیکی
* تاسیسات برقی
* شهرسازی
* نقشه برداری
* ترافیک
در حال حاضر برای اخذ پروانه اشتغال به کار مهندسی در هر رشته ای نیاز به قبولی در امتحان مربوطه خواهد بود. امتحانات نظام مهندسی در تمامی رشته ها به صورت کتاب باز بوده و استفاده از ماشین حساب در آنها آزاد است ولی امکان استفاده از کامپیوتر و موبایل در آن ها مجاز نخواهد بود. این امتحانات به طور معمول دو بار در سال در فصول بهار و پاییز و در دو روز پیاپی برگزار می گردد.
خانه مهندسان جوان با تکیه بر تجربیات موفق در برگزاری دوره های مهندسی و کیفیت برتر آموزش تصمیم به برگزاری دوره های آمادگی برای آزمون نظام مهندسی نموده است تا با همکاری جمعی از اساتید برتر کشوری ، قبولی و ورود موفق شما به سازمان نظام مهندسی را مهیا سازد.
شما عزیزان برای کسب اطلاعات بیشتر ، مشاوره رایگان و آشنایی با قوانین آزمون سازمان نظام مهندسی می توانید با کارشناسان آموزشی ما در تماس باشید